Szamba betonowe 12 700 litrów

 

Dane Techniczne:

 

Pojemność: 12 700 litrów

Podstawa: 331cm x 221cm

Wysokość: 210 cm

Grubość ścianek:

    dno: 10 cm
    ścianki boczne: 9 cm
    pokrywa: 12 cm

Ciężar całkowity: 8140 kg

Ciężar największego elementu: 6100 kg

 

Informacje:

 

Produkujemy szamba żelbetonowe o poj. 8 000/10 000/12 700/ litrów w oparciu o zibiornik ZB.01/ZB.02/ZB.03, które z powodzeniem służą również jako zbiorniki na gnojowicę czy rezerwuary wody deszczowej.


Doboru pojemności zbiornika należy dokonać przyjmując średnie zużycie wody w ilości 150 litrów na dobę przez jednego użytkownika.
Przy czym wskazane jest, ze względu na występowanie procesów sendymerlacji i fermentacji, aby ścieki nie przetrzymywać dłużej niż dwa tygodnie


Wyposażenie zbiorników zależy od ich przeznaczenia:
-szambo posiada teleskopowy /o zmiennej wysokości/ otwór rewizyjny o średnicy 315 mm z łącznikiem fi 110 mm dla podłączenia węża beczki asenizacyjnej
Zastosowanie rury ssącej zapobiega rozprzestrzenianiu się przykrych zapachów podczas opróżniania szamba.
-zbiorniki na deszczówkę, aby zapewnić możliwość wejścia do wnętrza /montaż pompy/, wyposażamy we włazy 600x600 mm lub 380x500 mm oraz pokrywy betonowe lub stalowe.


Wykonujemy montaż zbiorników betonowych szczelnych na ścieki (szambo), deszczówkę, gnojówkę i gnojowicę o poj. od 2m3 do 20m3.

 

Nasze zbiorniki są wykonane z betonu własnej produkcji klasy C 35/45 XA3, wibrowany z dodatkiem płynów wodno-uszczelniających, zbrojone stalą żebrowaną oraz zabezpieczone od zewnątrz izolacją bitumiczna Abizol R+2P, co pozwala nam uzyskać wysoką jakość betonu, szczelność i wytrzymałość. Zbiorniki posiadają wywietrzniki będące jednocześnie wskażnikami ich napełnienia.

Podłączenie zbiornika do kanalizacji może być wykonane poprzez przejście szczelne w ścianach zbiornika, lub płycie wierzchniej – wykorzystana jest cała pojemność zbiornika. W przypadku gdy występuje ryzyko przemarzania istnieje możliwość docieplenia zbiornika .

Wydajemy świadectwo zgodności wyrobu z PN-EN 206-1.

Zapewniany transport z HDS-em (dźwig) i montaż w przygotowanym wykopie.
Koszt zakupu szamba wraz z usługą transportu i montażu, w przygotowanym przez inwestora wykopie, ustalany jest indywidualnie.Powrót